• info@elitdedektiflik.com
  • 0534 822 18 51
Hizmetler Boşanma Davaları

Boşanma Davaları

Medeni Kanun çerçevesinde evlenen ancak aralarındaki anlaşmazlıklar evlilik birliğinin devamını imkânsız kılan eşler boşanma davası açarak boşanmak isterler. Boşanma davalarının anlaşmalı olduğu durumlarda eşler talepler konusunda anlaştıklarından ispat yükü bulunmamaktadır. Ancak eşler arasında mal paylaşımı, tazminat ve velayet konularında çekişme var ise her iki eş de birbirlerine yönelik ithamlarda bulunur ve bunu ispat etmek isterler. Bu durum eşlerin birbirlerine yönelik en sert tutum gösterdiği anları beraberinde getirir. Normal vasıtalarla delil elde edemeyen eşler dedektiflik bürolarına müracaat ederek davanın lehe yönde sonuçlanması için kanıt toplanmasını isterler.

Aldatma Araştırması

Boşanma davaları esnasında eşler tarafından en çok talep edilen araştırma tipidir. Bir eşin diğer eşi aldatması mutlak boşanma sebebidir ve boşanma davasında aldatan kişi kusurlu kabul edilmektedir. Aldatan kişinin bu eyleminin tespit edilmesi velayet ve tazminat hukuku bakımında son derece önemlidir. Eşlerin genel yaşantıları, yazışmaları, sosyal medya etkinlikleri takip edilerek aldatma durumunun tespiti halinde rapor hazırlanmaktadır.

Hileli İşlem Tespiti

Boşanma davalarının en çok karşılaşılan durumlarından birisi de hileli işlemlerdir. Tazminat ya da nafaka ödememek için kendi malvarlıklarını başkalarına devrederek gelirlerinin ve ekonomik durumlarının az olduğunu belirten eşler olmaktadır. Bu durumun tespiti bazen zor olmaktadır. Çünkü hileli işlemin tespiti uzun süreli bir takibi gerektirmektedir. Kendi iş yerini başkasına devreden, arabasına akrabalarına ucuz fiyata satmış gibi gösteren eşler takip edilerek güncel durumlar araştırılmalıdır. Halen arabayı kullandığı, vergisini ödediği, sigortasını yaptırdığı ya da işyerini yönettiği gibi hususlar boşanma davaları esnasında dedektiflik büromuzun raporları ile mahkemeye sunulmaktadır.

Aylık Gelir Tespiti

Nafaka ve tazminat miktarı ile ilgili istenilen rakamın elde edilmesi için eşler normal gelirlerini az gibi göstermektedir. Sigortasız işte çalışan eş bu durumu mahkemeye bildirmemekte ya da işyerinden aldığı ekstra ücretleri beyan etmemektedir. Bunun yanında kazandığı bilinmeyen olağan gelirleri dile getirmemektedir. Örneğin resmi olarak ortak gözükmediği ancak gelire ortak olduğu işletmeler olabilmektedir. Bu durumlar dedektiflik büromuzun uzun çalışmaları sayesinde ortaya çıkarılmaktadır.

Usulüne Uygun Raporlar

Mahkemeler her raporu kabul etmemektedir. Boşanma davaları aşamalarında bir raporun değer görmesi itina ile hazırlanmasına ve kullanılan dilin mahkeme raporlarına uygun olmasına bağlıdır. Üstünkörü hazırlanmış, somur verilerle desteklenmemiş raporlar mahkeme tarafında ciddiye alınmamaktadır. Dedektiflik büromuz akademik dille, hazırladığı raporlar ile davalarda ön plana çıkmaktadır. Boşanma davanız var ise, delil çalışmaları için dedektiflik büromuz ile iletişime geçiniz.